SQL Truncation

Popis kurzu

Zrádná vlastnost MySQL, která dokáže překvapit nejednoho vývojáře webových aplikací. Bez důkladné znalosti fungování dokáže být někdy databázový systém MySQL poměrně nevypočitatelný, a může Vám tak způsobit nečekané problémy s bezpečností celé aplikace.

Zúčastněte se tohoto semináře, který Vám představí zranitelnost SQL Truncation, abyste byli schopni předejít průniku útočníků tam, kde byste jej pravděpodoně vůbec nečekali.

Komu je kurz určen

Kurz je určen všem vývojářům webových aplikací, kteří ukládají data do MySQL databází, a přejí si, aby tato data zůstala v bezpečí. Testeři se na semináři zase dozvědí, jak ověřit výskyt zranitelnosti SQL Truncation ve webové aplikaci, a jakým způsobem ji lze využít napříkad k získání neoprávněného přístupu.

Požadavky na studenty

Pro účast na tomto kurzu je očekávána alespoň základní znalost HTTP komunikace. Účastníci by měli vědět, jak s daty zachází webový browser a jak jsou předávané hodnoty zpracovávány na webovém serveru. Výhodou je alespoň základní povědomí o jazyku SQL.

Před přihlášením na tento kurz doporučujeme osvěžení znalostí na seminářích:

Co se naučíte

Na tomto semináři si otestujete některá nečekaná chování MySQL. Budete překvapeni, jaké výsledky bude MySQL někdy schopné uložit a následně vrátit na váš dotaz. Na zranitelné alpikaci si pak otestujete dopady tohoto chování v praxi. Nenechte se od MySQL překvapit, očekávejte od něj i nečekané.

 Délka kurzu

 1 hodina

 Lektor

Roman Kümmel  Roman Kümmel

Vypsané termíny on-line seminářů

 
                 
                   
 

user Přihlášení

Zavřít

Na základě dohody s počítačovou školou GOPAS je nadále možné absolvovat naše kurzy pouze jejím prostřednictvím.

Pro aktuální nabídku kurzů navštivte, prosím, webové stránky WWW.GOPAS.CZ