Úvod do webhackingu pro začátečníky

Popis kurzu

Bez alespoň minimálních znalostí základních webových technologií není možné správně a plně porozumnět tématům webhackingu a konkrétním zranitelnostem webových aplikací. Tento kurz je zde proto, aby Vám ulehčil první krůčky na této dlouhé, ale zcela jistě velice zajímavé a atraktivní cestě. Během kurzu se naučíte vše potřebné, abyste byli sami schopni vytvořit jednoduchou webovou aplikaci a byli připraveni začít úspěšně pronikat do tajů webhackingu.

Komu je kurz určen

Kurz je určen všem zájemcům, kteří se s webovými aplikacemi setkali zatím jen jako jejich uživatelé. Těm, kteří mají zájem pochopit, jak tyto aplikace fungují uvnitř, a rádi by si nějakou jednoduchou aplikaci sami naprogramovali. Tento seminář je také vstupní branou pro všechny, kteří by se rádi dozvěděli více o webhackingu, ale zatím nemají potřebné základní znalosti, bez kterých se při jeho studiu neobejdou.

Požadavky na studenty

Vaši účast na tomto kurzu nepodmiňujeme téměř žádnými předchozími zkušenostmi. Očekáváme od Vás pouze schopnost práce na osobním počítači se systémem Windows na uživatelské úrovni. Měli byste být schopni samostatně vytvořit nový textový soubor, nainstalovat program, nebo si dohledat informace pomocí webového vyhledávače. Neměly by Vám být cizí pojmy jako soubor, adresář nebo stromová struktura.

Co se naučíte

Na kurzu se dozvíte, jak funguje HTTP prokol, sessions a autorizace uživatelů, naučíte se vytvářet jednoduché webové stránky v HTML včetně formulářů. Dozvíte se o rozdílech v odesílání požadavků metodou GET a POST.

Data odeslaná z formulářů se na webovém serveru naučíte zpracovávat pomocí skriptovacího jazyka PHP, jehož prostřednictvím je uložíte do souboru, nebo je odešlete ze serveru na svůj e-mail. Vyzkoušíte si také práci s SQL databází.

Získáte základní přehled o kaskádových stylech (CSS) a o skriptování na straně klienta využitím JavaScriptu. Součástí kurzu je také práce s FTP klientem spojená s úspěšným umístěním vaší webové aplikace na free hostingovém serveru.

 Délka kurzu

 6 hodin

 Lektor

Roman Kümmel  Roman Kümmel

Vypsané termíny on-line seminářů

 
                 
                   
 

user Přihlášení

Zavřít

Na základě dohody s počítačovou školou GOPAS je nadále možné absolvovat naše kurzy pouze jejím prostřednictvím.

Pro aktuální nabídku kurzů navštivte, prosím, webové stránky WWW.GOPAS.CZ